ABPM holter

ABPM holter (Ambulatory Blood Pressure Monitoring) je lekársky prístroj na kontinuálne monitorovanie krvného tlaku po dobu 24 až 48 hodín, určený pre nemocničné aj ambulantné použitie. Vyznačuje sa svojou kompaktnosťou, ľahkosťou a spoľahlivosťou, vďaka ktorým meranie zostáva bez povšimnutia pacienta pri vykonávaní bežných aktivít a činností. Namiesto jednorazového merania krvného tlaku, ABPM holter zaznamenáva tlak v pravidelných intervaloch počas dňa a noci. Výdrž ABPM holtera je zabezpečená štyrmi AA akumulátormi, ktoré umožňujú dlhý merací cyklus, počas ktorého dochádza až k 600 meraniam krvného tlaku. 

ABPM holter sa predovšetkým používa na presnejšie určenie hladín krvného tlaku, diagnostikovanie hypertenzie, sledovanie rozdielov či zmien v tlaku počas dňa a noc a zároveň umožňuje včasné odhalenie predispozícií ku kardiovaskulárnym chorobám. Meranie ABPM holterom tiež napomáha odhaliť syndróm bieleho plášťa, pri ktorom dochádza k automatickému zvýšeniu tlaku v ambulancii lekára napriek normálnym hodnotám nameraným v kľudovom stave doma. Práve syndróm bieleho plášťa môže viesť k vysokému krvnému tlaku.

V našej ponuke môžete nájsť ABPM - 50 holter krvného tlaku so zdvojeným ochranným systémom a možnosťou pripojenia na počítač či notebook. Vďaka kvalitnému softvéru je možné vykonávať pokročilú analýzu nameraných údajov a tak presnejšie identifikovať stav pacienta. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.
 

Filter

Cena

Dostupnosť

Zobrazených 1 - 1 z 1 položiek
Filter