Ultrazvukové gély

Ultrazvukový gél slúži na prenos ultrazvukových vĺn medzi ultrazvukovým prístrojom a pokožkou pacienta. Gél pomáha eliminovať vzniknuté vzduchové bubliny, cez ktoré by sa ultrazvukové vlny ťažšie prenášali. Zlepšuje kontakt sondy s kožou a zároveň zvyšuje kvalitu obrazu presnejším zobrazením vnútorných štruktúr tela. Ultrazvukový gél sa používa predovšetkým pri prenatálnom vyšetrení vývoja plodu a určení pohlavia, na vyšetrenie orgánov brušnej dutiny, vyšetrenie prsníkov, štítnej žľazy, svalov a kĺbov, ako aj pri urologických vyšetreniach prostaty, močového mechúra a obličiek.

Vysoká viskozita umožňuje ultrazvukovým gélom jednoduché nanášanie a udržanie na pokožke bez stekania. Vo väčšine prípadov je bezfarebný a bez zápachu, vďaka čomu nezafarbí odev pacienta a neznepríjemňuje priebeh vyšetrenia. Vďaka neutrálnemu pH 6,1 nedráždi pokožku. Neobsahuje soľ ani formaldehyd.

Pozrite si ponuku ultrazvukových gélov pre lekárske, nemocničné aj domáce použitie v rôznych veľkostiach balenia. Jemný a hypoalergénny k pokožke pacienta.

Filter

Cena

Dostupnosť

Objem

Zobrazených 1 - 8 z 8 položiek
Filter